3 יתרונות של דשא סינטטי לגינה שלכם

דשא סינטטי

חוויית הישיבה בגינה משודרגת משמעותית כאשר יושבים על דשא. אבל השאלה היא: איזה סוג של דשא? האם עדיף דשא חי? אולי עדיף התקנת דשא מסוג סינטטי? בואו נדבר על זה, הנה כל מה שצריך לדעת כדי לשדרג את הגינה ולחסוך גם בכסף בתהליך. 

גינה פרטית משודרגת היא גינה שנהנים להסתכל עליה, נהנים לבלות בה זמן ולשבת בה. אם אתם רוצים להנות מגינה כזו, יהיה כדאי להתחיל עם שתילת דשא חי או התקנת דשא סינטטי. וכמו שיש סוגים שונים של דשא חי, יש גם סוגים שונים של דשאים סינטטיים. בואו נעמיד את שניהם על כף המאזניים, מה היתרונות והחסרונות בדשא חי ודשא סינטטי? נתחיל עם הנושא של התחזוקה, היכן הדשא יצריך ממנה יותר? 

  • תחזוקת דשא סינטטי וגינון דשא חי

אם אתם מעוניינים לשתול דשא חי, אתם חייבים להקפיד על גינון, השקיה, טיפוח הדשא, כיסוח עם מכסחת ורכישת מכסחת דשא, ריסוס נגד מזיקים ועוד. דשא סינטטי מאידך, לא מצריך את כל הדברים האלו שציינו כאן למעלה. 

התקנת דשאים סינטטיים מאפשרת לכם להנות מדשא שמרגיש, נראה ומריח כמעט כמו דשא רגיל. נכון, עדיין יש הבדלים מסוימים בתחושה ביניהם, אבל זה הכי קרוב למקור שיש. כמו כן, ישנם סוגי דשאים סינטטיים שאפילו מגנים מפרי קרינת שמש מסוכנת. לאחר שהבנו כי הדשא הסינטטי יהיה עדיף מהבחינה של התחזוקה, נמשיך הלאה לעניין של מזיקים. 

  • הדברות מזיקים, התקנת דשא ומה שבין לבין 

מתלבטים בין שתילת דשא חי להתקנת דשא סינטטי איכותי? אתם לא תתלבטו לאחר שתבינו את עומק הנושא של הדברות. דשא חי מצריך ממכם התעסקות בלתי פוסקת עם מזיקים, הדברות וכל מה שבין לבין. אם אתם מתקינים דשא סינטטי בגינה, ההתעסקות הזו נמנעת ממכם לגמרי. 

מה שכן חשוב לציין, מזיקים עשויים להגיע למגוון מקומות ופינות בבית. אמנם מזיקים לא נמשכים לדשאים סינטטיים, אבל חלק מהם עשויים למשל להסתתר מתחת לדשא. ואגב, זו הסיבה לכך שחשוב להתקין את הדשא בצורה נכונה. אסור שיהיו מרווחים גדולים בין הקרקע לדשא עצמו. זה בדיוק מה שמוביל להצטברות של מזיקים שונים. 

  • מחיר מול תועלת – ניצחון גדול לסינטטי 

הניצחון הגורף הוא של הדשא הסינטטי. דשא חי עולה לא מעט כסף, ואתם גם צריכים להשקיע כסף בגינן בכדי לתחזק אותו. מנגד, דשא סינטטי מצריך בעיקר התקנה חד פעמית וזהו. מעבר לכך, לא תצטרכו להשקיע בו את כל האנרגיה שלכם ואת הכסף בגינון וטיפוח. 

אם החלטתם להתקין דשא מהסוג הסינטטי, אנחנו ממליצים לבחור בסוג הדשא הנכון. אל תתפתו להתקין בהכרח את סוג הדשא הכי זול שתמצאו. תבדקו מה ההבדלים בין הסוגים השונים, תבדקו הבדלי עלויות ותבחרו נכון.