מהי מערכת כריזה ולמה היא כל כך חשובה?

רנו מאסטר יד 2

מערכות כריזה הן אביזר מוכר ונפוץ במגוון רחב של מקומות שיש בהם ריכוז של הרבה מאד אנשים ונדרש, מפעם לפעם להודיע הודעה כך שכל האנשים שבאזור ישמעו.

מערכות כריזה קשורות גם להתנהלות והתנהגות נכונוץ בשעת חירום, כאשר צריך לכוון אנשים לכיוונים מסוימים או שצריך לומר להם מה עליהם לעשות.

בדיוק מסיבה זו אפשרות למצוא מערכות כריזה לרכב בכלי רכב של שוטרים או כוחות הצלה אחרים.

בעזרת מערכת כריזה זו יכולים יושבי הרכב להודיע על בואם, לפזר התקהלות או ריכוז של אנשים שמתרחשים שלא לצורך או לפנות את הדרך על מנת לאפשר טיפול בנפגעים.

מערכות כריזה אלה מיועדות לשימוש הספציפי של כלי הרכב ואכן אפשר לראות אותן בכל הסוגים של כלי הרכב שנמצאים בשימוש של כוחות הביטחון וההצלה.

סוגים שונים של מערכות כריזה

כיום אפשר למצוא סוגים שונים של מערכות כריזה לרכב או לכל שימוש אחר.

יש מערכות כריזה שמופעלות מתוך הרכב פנימה בעזרת רמקולים נשלפים שנוסעי הרכב יחזיקו בידיהם ויש מערכות כריזה שמחוברות גם למערכת של אורות וסירנות על גג הרכב או הניידת.

אפשר למצוא מערכת כריזה שמתאימה לרכבים או לאופנועים וכמובן שאפשר גם להשיג את כל הרכיבים או החלקים של מערכות הכריזה בנפרד – יחידת בקרה מרכזית, מיקרופון, רמקול שמע ואפילו שלט רחוק.

הסוגים השונים של מערכות כריזה נבדלים זה מזה גם בעוצמת הווליום שנשמע מהם וכך הם יכולים להתאים לשימושים או ייעודים מסוימים וכמובן לאירועים ביטחוניים ייעודיים.

כאשר לכל כלי רכב מתאימים את מערכת הכריזה שמתאימה לו ויהיה הכי נוח לעשות בה שימוש – אין ספק שאנשי כוחות הביטחון וההצלה יצליחו לעשות את העבודה שלהם בצורה הכי טובה תוך כדי קבלת שיתוף פעולה מהקהל שסביב.

מערכות הכריזה לשירותם של אנשי הביטחון

אין ספק שכל מי שנוסע בניידת משטרה או אופנוע אמבולנס חייב שיהיה לו סוג כזה או אחר של מערכות כריזה לרכב שהוא יוכל לעשות בהן שימוש אפילו תוך כדי הנסיעה.

כך הוא יוכל לבצע את העבודה שלו ללא עיכוב ויוכל להתחיל בפעולות ההכנה כבר בעת שהוא מתקרב אל מקום האירוע.

הרבה זמן יקר יכול להתבזבז בשל חוסר ידיעה של אנשים או של הציבור הרחב מה לעשות ואם בעזרת מערכת כריזה שיש בתוך הרכב אפשר יהיה לכוון אותם או להגיד להם מה לעשות מרחוק – הרי שאפשר יהיה לחסוך הרבה מאד זמן וכך להגיע לאזור ההתרחשות כשהוא פנוי מאנשים וקל להתקרב עד למקום עצמו שצריך לטפל בו.

חשוב להכיר את הסוגים השונים וכמובן לדעת להפעיל אותם בצורה תקינה ומהירה בכל רגע שיש בכך צורך.