מתי חשוב להתייעץ עם עורך דין צבאי?

לצבא יש מערכת חוקים ומשפט משלו ולכן חיילים, קצינים או כל מי שמשרת בצבא (ללא קשר לשלב שלו במהלך השירות) כפוף למערכת חוקים זו.

באופן כללי אפשר לומר שרוב התקנות והחוקים שחלים על משרדתי הצבא דומים מאד לאלה שאליהם כפופים אזרחים, שכן הם נוגעים להתנהגות מוסרית בין בני אדם אך מכיוון שלצבא יש גם נושאים ייחודיים שנוגעים רק אליו הרי שמערכת המשפט הצבאית מטפלת בנושאים אלה בעוד מערכת המשפט האזרחית לא נוגעת בהם.

עורך דין צבאי יכול לעסק רק במערכת המשפט הצבאית או גם בזו האזרחית אך עליו להכיר על בוריים את כל החוקים הנדרשים לשם ייצוג הוגן, נכון ומותאם אישית של כל אחד ואחת מהלקוחות שפונים אליו. 

הידע של עורכי הדין הצבאיים

כאמור, עורך דין צבאי יכול להיות כזה שמתעסק אך ורק עם משרתי צבא ועוזר להם להתמודד עם מערכת המשפט הצבאית והוא יכול להיות כזה שעובד גם עם משרתים בצבא וגם עם אזרחים. מתי צריך לפנות אליו? בכל נושא שקשור למקרה שקרה במהלך השירות הצבאי, בין אם הוא עדיין מתקיים ובין אם הוא כבר הסתיים.

כך עורכי הדין הצבאיים יכולים גם לייצג משוחררים או חיילי מילואים למרות שאין הם עוסקים בשירות צבאי פעיל כחלק משגרת היומיום שלהם. מקרה שקרה במהלך השירות הצבאי יטופל על ידי עורכי דין צבאיים בבתי משפט צבאיים ולכן יש צורך בידע רב, עשיר ורחב ככל האפשר בנוגע לכל מה שקשור לשירות הצבאי, לתנאים הספציפיים של כל תפקיד או משרה צבאית ועוד.

רק כך אפשר יהיה לנתח לעומק את המקרה שקרה ואת היתכנות תביעה או התקדמות משפטית. עורכי דין צבאיים יכירו את כל מערכת החוקים הסבוכה והמרתקת של הצבא וכמובן יהיו מעודכנים ככל האפשר בשינויים שחלים מפעם לפעם.

מתי צריך או חשוב לפנות אל עורכי דין צבאיים?

כאמור – כל דבר שנראה כעוול שקרה או כבעיה שמתעוררת או התעוררה במהלך השירות הצבאי נדרשים לבירור מעמיק על ידי עורך דין צבאי. מומלץ שלא להתמהמה או לחכות ולפנות כמה שיותר מהר, כל עוד הפרטים עדיין טריים בזכרון ויש אפשרות עדיין להיעזר באנשים נוספים שהיו עדים למקרים או חוו מקרה דומה בעצמם.

בדרך זו אפשר יהיה לרדת לעומקם של הדברים ועורך הדין יקבל את מירב המידע שקשור לעניין על מנת לקבל החלטות ולתת את הייעוץ הכי טוב, מקצועי, נכון ויעיל עבור הלקוח שלו. עיכוב בפנייה אל עורך הדין הצבאי עלולה להתברר ככזאת שתזיק להמשך הטיפול במקרה ולכן יש חשיבות גבוהה למהירות הפנייה. חשוב לבחון את הניסיון של עורך הדין ולבחור את זה שיש לו ותק וניסיון רבים ככל האפשר.