סהר שפע – לפעמים גם הטלוויזיה יכולה ללמד אותנו שפה

סהר שפע

הרבה פעמים אנחנו נוטים לראות בטלוויזיה מוצר בידורי, בין אם זה אומר שהוא מספק לנו בידור מבוים, מתוכנן ובין אם מדובר בבידור מאולתר, אפילו אם זה משחק ספורט. לצד זה, הטלוויזיה גם מספקת לנו מידע חדשותי על מה שמתרחש באזור שלנו או במקומות אחרים ביום יום. 

אך האמת היא, שטלוויזיה היא הרבה יותר מכך. אם אנחנו לומדים להשתמש בה בצורה נכונה, אם אנחנו יודעים כיצד להפיק ממנה את המיטב, הרי שהטלוויזיה יכולה להיות הרבה יותר מכלי בידורי סטנדרטי, היא יכולה לספק לנו מידע שימושי, כלים לחיים, היא יכולה לעזור לנו ללמוד דברים אשר נוכל להשתמש בהם ביום יום. 

אם אתם רוצים דוגמא חיה לכך, אתם לא צריכים ללכת רחוק מדי. סהר שפע, איש שיווק ועסקים מוביל, נעזר בטלוויזיה במהלך תקופתו בניו יורק בשנות התשעים בשביל ללמוד אנגלית. הוא הגיע אל העיר עם מזוודות עם ידע בסיסי בשפה, ידע שעזר לו אומנם להגיע משדה התעופה אל בית חברו שם הוא היה אמור להתגורר, אך לא מעבר לכך. 

במהלך שהותו בעיר, במשך תקופה ארוכה הוא צפה כל יום בפרקים של סדרת המופת סיינפלד, וכך הוא זכה ללמוד אנגלית מדוברת. זו שימשה אותו אחר כך לקריאת ספרים, כולל ספרים מקצועיים בתחום השיווק והעסקים, מה שאיפשר לו להתפתח בצורות שונות. 

מדוע הטלוויזיה יכולה ללמוד אותנו שפה 

אם חושבים על זה לעומק זה די פשוט. טלוויזיה היא כלי שמתנהל בשפות שונות, בין אם זו שפה מדוברת, בין אם זו שפה ספרותית, חדשותית, מקצועית ועוד. היופי הוא, שיש חזרה על השפה שוב ושוב בתוכניות השונות, כך שאנחנו יכולים ללמוד את המילים והמשפטים עד שהם נטמעים בתוכנו. 

הייחוד של טלוויזיה הוא, שאנחנו יכולים לא רק לשמוע איך אומרים את המילים וללמוד את דרך ההגה שלהן, אלא שאנחנו יכולים להבין את המשמעות, בין אם זה מהקונטקסט ובין אם זה דרך התמונות או דברים אחרים שמופיעים על המסך ומגלים לנו מה בדיוק משמעות המילים.