עו"ד פלילי – לעשות את הבחירה הנכונה

עורך דין פלילי

אין ספק שאחד הרגעים הקשים ביותר שיכולים להיות לבני אדם ולא משנה באיזה גיל או באיזה מעמד חברתי הם נמצאים, זה הרגע בו מתברר שהם חשודים במעשה פלילי. הרגע בו המשטרה מחליטה שהם חשודים במעשה מסוים ומעמידה אותם מול איום וסכנה למאסר קצר או ארוך שנים.

הרגע הזה בו שוטרים דופקים על הדלת, הוא סיוט של כל אחד מאיתנו. יש מי שאומנם חי בעולם בו זה אפשרי, זה בולט, מסיבות כאלה ואחרות, אך מרבית האנשים הם נורמטיביים וחיים בצורה רגילה אשר איננה אמורה להעמיד אותם בסכנה שכזו. לכן אם קורה מצב כזה ושוטרים דופקים על דלת ביתם מתוך כוונה לעצור אותם על דבר עבירה מסוים, הרי שללא ספק מתהפך עולמם וזה יכול להיחשב כאחד הרגעים הקשים ביותר שהם חוו.

על מנת להתמודד עם רגע כזה ולצאת ממנו, עליהם להיעזר בעו"ד פלילי. מדובר על עורך דין אשר אמור לייצג את החשודים מול המשטרה, בבית המשפט וכן בתהליכים לפני ואחרי ההליך המשפטי עצמו.

עו"ד פלילי הוא הגורם המוסמך, המקצועי אשר אמור לייצג חשודים אשר המדינה חושדת שהם קיימו עבירות פליליות, מדובר בעבירות כמו אלימות, סמים, מין ועוד. אותו עורך דין מחזיק באמתחתו את הידע המקצועי והניסיון אשר נועד להפריך את טענות המדינה והמשטרה. צריך לומר, כל חשוד הוא חף מפשע עד שהוכח אחרת ולכן חובת ההוכחה היא על הצד התובע, אך עו"ד פלילי צריך להיות מוכן כל הזמן להפריך את טענת ההוכחה.

חשיבות הבחירה בעו"ד פלילי

כשבוחרים עו"ד פלילי, יש להקפיד על שורה ארוכה של פרמטרים. הבחירה בגורם הנכון היא משמעותית מאחר ואם בוחרים עורך דין לא מקצועי או לא מנוסה, זה בא לידי ביטוי במשפט וכן בתהליכים שלפני ואחרי.

ראינו לא פעם, גם בסרטים, גם בסדרות טלוויזיה ולצערנו גם במציאות, מה קורה כשחשודים נעזרים בעורכי דין לא מקצועיים מספיק. בסוף מי שמשלם את המחיר אלה לא עורכי הדין, אלא אותם חשודים שנאלצו להיכנס לתקופות מאסר שונות.