מסלולי ביטוח בריאות אטרקטיביים לעובדים

ביטוח בריאות לעובדים

אחד הנושאים הבוערים ביותר כיום בתחום הבריאות, הוא התחום של ביטוח בריאות. אף על פי שכל אחד מאיתנו חייב לעשות ביטוח דרך קופת חולים, הרי שחלק גדול מאיתנו גם עושים ביטוח בריאות פרטי אשר אמור לאפשר לנו לקבל טיפולים ותרופות שסל הבריאות הרגיל, קרי זה שקופות חולים מציעות לנו, איננו מאפשר לנו לקבל אותם.

בתור עובדים במקומות עבודה שונים, אנחנו יכולים ליהנות ממסלולים ייחודים של ביטוחי בריאות. לא מעט מעסיקים בוחרים להעניק לעובדים שלהם ביטוח בריאות אטרקטיבי כחלק מתנאי העבודה. כעת עולה השאלה, מה הם המסלולים שניתן להציע לעובדים. לפני כן נסביר בקצרה, מדוע משתלם למעסיקים לתת לעובדים שלהם ביטוח שכזה.

חברות ביטוח רבות מציעות למעסיקים להעניק לעובדים שלהם ביטוח בריאות במחירים מוזלים. במקרים מסוימים התשלום על הביטוח מתחלק בין שני הצדדים, קרי בין העובד למעסיק, וזה משתלם למעסיק כך הוא יכול גם להעניק לעובד הטבה על חשבון שכר, וגם הוא נהנה מאפשרות להעניק לו תנאי ייחודי שיגרום לו לרצות להיות חלק מהארגון.

בין המסלולים של ביטוחי בריאות למקומות עבודה, אנחנו יכולים למצוא מסלול קבוצתי, שמטרתו להעניק לכל העובדים את אותם תנאים. להבדיל מביטוח בריאות פרטי שמתבצע על פי הצרכים והתנאים של המבוטח, הרי שבביטוח קבוצתי, כל העובדים מקבלים את אותו הדבר בסכום הרבה יותר נמוך.

צריך לומר, במקרים מסוימים חברות מציעות לעובדים שלהם רק פרט מסוים מתוך הביטוח, למשל, ביטוח סיעודי. מדובר על פרק מהביטוח אותו הם יכולים לממש במידה והם אירוע שדורש טיפול סיעודי או בעת הפנסיה.

מלבד ביטוח בריאות סיעודי, יש חברות שמציעות ביטוחים נקודתיים אחרים, כמו ביטוחי שיניים או ביטוחים לטיפולים מסוימים, כאלה שקופת חולים לא מעניקה בהכרח ולפחות לא באופן מלא. בצורה כזו, העובד מרוויח אפשרות ליהנות מתוכנית ביטוח שיכולה להתאים לצרכים שלנו, אם לא כעת אז בשלב מאוחר יותר, תוכנית שיכולה לחסוך לו לא מעט כסף וכמובן להקל עליו ברבדים מסוימים, וזו בהחלט הטבה משמעותית בתנאי העבודה שלו.