איך תבחרו נכון קרמיקה

קרמיקה

עיצוב הבית או בית העסק זה אולי תחום שבעיני אנשים מסוימים נתפס כמותרות. אבל, אנחנו, בתור אנשי מקצוע, יכולים להעיד ממקור ראשון כי בחירה נכונה של אלמנטים עיצוביים יכולים לא פעם לא רק להשפיע על התחושה שלכם בתוך המרחב כי אם להשפיע על התפקוד היום יומי שלכם באופן העמוק ביותר.

כבר אמרו חז"ל כי דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם. לא רק ביהדות כי אם גם בתרבויות רבות נוספות אנחנו יכולים למצוא עדויות לחשיבות הגדולה אותה נתנו רבים לעיצוב הבית. בין אם דרך פנג שווי ובין אם בצורות אחרות. כך שגם כאשר אנחנו בוחרים חיפוי לקירות הבית, עלינו לתת את הדעת לאופן בו היינו רוצים לחוות את המרחב בתוכו אנחנו חיים.

עיצוב ששייך למקום

כל ירושלמי מכיר את האבנים הירושלמיות המחפות כל בניין ובית ברחבי העיר. אין ספק כי חיפוי האבנים האלו נותן לעיר אופי אותו אנחנו לא יכולים למצוא כמעט באף עיר אחרת. כאשר אנחנו בוחרים קרמיקה בירושלים אנחנו כמובן צריכים לתת את הדעת לחיבור בין הפנים לחוץ.

אם נתייחס שוב לירושלים בתור דוגמא, נוכל לראות כי לא פעם קרמיקה בירושלים תופיעה בשני אופנים מרכזיים. או שניעזר באותה קרמיקה בירושלים עבור חיפוי נקי, לבן, פשוט. כזה אותו אנחנו יכולים למצוא בחדר האמבטיה לדוגמא, עבור הצורך הטכני של חיפוי הקירות וכן הלאה.

האופן השני בו נראה לא פעם קרמיקה בירושלים תהיה דווקא בדמות קרמיקה הצבועה בעיטורים המשווים למרחב מראה 'אוריינטלי'. באופן כזה אנחנו יכולים לחבר בין המרחב הביתי למה שקורה בחוץ, ברחוב הירושלמי, במרחב בו אנחנו חיים.

כמובן שבכל עיר ומושב בחירה של קרמיקה היא לא רק בחירה לצורך מענה פונקציונלי. כי אם בחירה שיש בה אמירה, חיבור למקום, חיבור לעצמנו.

הרחיבו את הגבולות שלכם

כאשר אנחנו מדברים עם לקוחות שונים על עיצוב הבית, לא פעם אנחנו נתקלים בקיבעון מחשבתי מסוים, כזה שאנחנו לא תמיד משתחררים ממנו בקלות. לכן, כאשר שואלים אותנו מה הטיפ הטוב ביותר שאנחנו יכולים לתת עבור מי שרוצה לבחור קרמיקה לבית, אנחנו עונים תמיד- לשחרר.

תנו לעצמכם לעוף עם הדמיון. לכו לראות תמונות באינטרנט, התעניינו מול אנשי מקצוע, תנו למחשבות שלכם לרחף. במקרה הכי גרוע תבחרו את מה שהייתם בוחרים לכתחילה, אבל אחרי שבדקתם את האפשרויות העומדות לפניכם.

חשוב לזכור כי לכל מרחב בבית יש אופי וקו עיצובי שונה מזה של החללים האחרים במרחב. אל תשכחו כי כאשר אנחנו מדברים על קרמיקה אנחנו נכנסים לעולם מלא של צבע וטקסטורות כאשר לכל בחירה יש משמעות על החלל אותו נייצר בסופו של יום. כך שאין שום סיבה למהר עם ההחלטה אלא לקחת את הזמן עד שתבחרו בטוב מכולם.