איך לעצב בית בסגנון מודרני?

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר בתים המעוצבים בסגנון מודרני. על פניו זה לא מפתיע, שכן עצם התקופה והזמן, עצם זה שאנשים מעדיפים לחיות בבית מעוצב ומסוגנן בצורה מודרנית, היא הגיונית לאור העובדה שעיצוב זה מתאים יותר לתקופה ומאפשר שימוש הרבה יותר יעיל ונכון במבנה.

השאלה היא, כיצד מעצבים בית בסגנון מודרני. אפשר כמובן להשתמש במערכות מודרניות ומשוכללות כמו למשל, מערכת בית חכם, אך זה לא הכרחי. אפשר גם להשתמש באלמנטים יותר פשוטים וסטנדרטים לעיצוב הבית, בשביל שבסופו של דבר נוכל לעצב את הבית בצורה יפה מחד ויעילה מאידך.

מה זה עיצוב מודרני?

לפני שאנחנו נכנסים לעובי הקורה ומסבירים באילו אמצעים וכלים ניתן לעצב את הבית בצורה מודרנית, צריך להבין תחילה מה זה. כלומר, איך יאפשר להגדיר מה זה עיצוב מודרני. כמובן שזה יכול להשתנות בניואנסים מסוימים, אך ישנם קווי מיתאר ברורים המבדילים בין עיצוב כזה לעיצוב מסורתי, שמרני.

ראשית, עיצוב מודרני משתמש באמצעים ופריטים יותר משוכללים, יותר יעילים, נוחים, וכאלה שהופכים את הבית למקום הרבה יותר נעים וקל לחיות בו. לדוגמא, וילונות גלילה. הם גם משרתים את הבית מבחינת העיצוב וגם מבחינת הסגנון.

שנית, עיצוב מודרני מאפשר לייצר שטחים הרבה יותר רחבים, הרבה יותר גדולים, מדובר על אפשרות להתנייד בתוך הבית בצורה הרבה יותר קלה. העיצוב לא ייצור עומס, מה שיאפשר מרחב גדול יותר.

שלישית, מדובר על סגנון הרבה יותר מינימליסטי. זה חלק מהעניין לייצר מרחבים בבית ולא עומס. אנחנו נראה שימוש בהרבה פחות פריטים ואלו שישנם, יהיו יעילים ונוחים ובהחלט גם יהיו מעוצבים בצורה הרבה יותר חדשנית.

ארבע, עיצוב מודרני יעשה שימוש במגוון צבעים לא בהכרח שגרתיים, העיצוב יהיה הרבה יותר נקי, הרבה יותר קל, הרבה יותר נעים לעין. יחד עם זאת צריך להדגיש, לא מדובר על עיצוב קר ומנוכר, אלא עיצוב מאוד נקי לעין.

אלמנטים שיכולים לעזור לעיצוב מודרני של הבית?

ציינו קודם לכן וילונות גלילה, והם אכן פריט משמעותי וחשוב לעיצוב הבית. אנחנו יכולים לרכוש וילונות גלילה מסוגים שונים, בין אם הם ידניים ובין אם הם חשמליים. אנחנו יכולים למצוא וילונות בשלל צבעים ודוגמאות שיכולים להשתלב במקום בצורה אופטימלית.

מעבר לוילונות גלילה, יש לנו אפשרות להשתמש גם במגוון מערכות תאורה אשר ניתן להתקין אותן בחדרים השונים בהתאם לצרכים שלנו. בכל חדר אפשר להתקין גופי תאורה מתאימים, כך שישרתו את הדיירים בכל חדר בצורה אופטימלית.

כמובן שאנחנו יכולים להשתמש במגוון רחב של פריטי עיצוב, תמונות וציורים, פריטי ריהוט שונים אשר יכולים להשתלב במבנה ולהוסיף לעיצוב בצורות שונות. אנחנו צריכים לדעת כיצד לבצע את ההתאמות הנדרשות בשביל שבסופו של דבר נוכל ליהנות מעיצוב מודרני כפי שאנחנו רוצים.