שלושה טיפים ממעצבי הפנים לבחירת פרופיל תאורה

פרופיל תאורה

כל מי שמכיר את עולם עיצוב הבית יודע כמה חשוב להשקיע בתאורה. התאורה היא זו שמגדירה פעמים רבות את האופן בו נראה את המרחב גם אם לא נדע לקרוא לדבר בשם. כאשר החדר מואר באופן כזה או אחר הוא משנה את האופן בו אנחנו חווים את החדר כולו.

בחירה של גופי תאורה היא בחירה בין אינספור אפשרויות שונות מה שכמובן עלול לא פעם להיות מעט מבלבל. אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. שאלנו את המומחים של 'טכנולייט' מה הדברים אליהם צריך לשים לב כאשר בוחרים תאורה לבית וחזרנו עם כל התשובות.

כמה מילים על פרופיל תאורה

פרופיל תאורה בניגוד לגופי תאורה תלויים מבוסס על רעיון של תאורה המחוברת לקיר ממש כאילו היא חלק אינטגרלי ממנו. לדבר יש שלושה יתרונות מרכזיים:

ראשית, פרופיל תאורה לא תופס מקום בחדר:  כאשר אנחנו בוחרים גוף תאורה תלוי למשל אנחנו צריכים כמובן להתאים גם אותו לקו העיצובי של החלל. אם אנחנו לא מוצאים משהו כזה אנחנו יכולים להיעזר במה שנקרא פרופיל תאורה שיספק לנו את אותו האור בלי 'לקחת מקום מהחלל'.

שנית, פרופיל תאורה מקנה לנו שליטה:  בניגוד לגופי תאורה מהם יוצא אור באופן כזה או אחר שמשפיע חדשות לבקרים על האור בחדר, בגלל היחס בין הצל לאור המופק מהמנורה, במקרה של פרופיל תאורה אנחנו יכולים לדעת מהרגע הראשון מה האור שיוצא ממנו מה שמאפשר לנו לתכנן את המרחב בצורה טובה יותר.

דבר אחרון, פרופיל תאורה מאפשר לנו לתת מענה גם לפינות פחות 'מוצלחות' בחלל הבית: אם יש לכם פינה מכוסה גבס כדי להסתיר את התשתיות, אולי יש לכם נקודה אחרת שבה יש זווית לא מחמיאה לחלל בגלל בעיות הנדסיות כאלו ואחרות, פרופיל תאורה מובנה יכול לתת את המענה המושלם ולהפוך גם את הפינות הללו ליפות במיוחד.

מה הטיפים שלנו לבחירה מוצלחת של פרופיל תאורה

1. למדוד את השטח בצורה נכונה:  כאשר אתם בוחרים פרופיל תאורה אתם רוכשים פס של אור. התופעה המוכרת ביותר היא של לקוחות שלא ערכו מדידה נכונה מה שעלול להביא לא פעם לעוגמת נפש מיותרת.

2. ללכת לקבל השראה: האמינו לנו יש דרכים להכנסה של פרופיל תאורה לבית באופנים שאתם לא מצליחים לחשוב עליהם כרגע בכלל. אנחנו ממליצים לכם ללכת להתבונן בתמונות ברחבי הרשת שיתנו לכם השראה ויפתחו לכם את הראש.

3. לעצב קודם כל את החלל ואז להוסיף את התאורה המתאימה לו:  משום שמדובר על פרופיל תאורה, אתם לא חייבים להתחשב בפריט בתוך החלל כמו שהיה ראוי לעשות לגוף תאורה עומד. כך יש לכם מקום למשחק ולבחירה מדוייקת יותר.

אנחנו כאן, ב- 'טכנולייט' מחכים לכם.