קורס וורדפרס של מנטור

קורס וורדפרס של מנטור

רוצים ללמוד את עולם בניית האתרים באינטרנט? אחת מהפלטפורמות הנפוצות ביותר בעולם לבניית אתרים, היא מערכת הוורדפרס. לכן, מי שרוצה ללמוד כיצד לבנות אתרים, צריך ללמוד את מערכת וורדפרס. אחת מהמכללות שנותנת קורס מקצועי ומקיף בוורדפרס, היא מכללת מנטור.

מה הסילבוס של הקורס?

הקורס, של מנטור, מתחלק למספר חלקים. בחלק הראשון, לומדים את שפות בניית האתרים HTML5, וCSS. בחלק השני של קורס וורדפרס מקצועי , לומדים לבנות אתר בערכת וורדפרס, ולומדים כיצד לעבוד עם תבניות וורדפרס, וכיצד לעבוד עם התוספים.

HTML5 – זוהי השפה הבסיסית והנפוצה של בניית אתרים. בשפה זו, מפתחים את הדפים של האתר, את הקישורים, טפסים, ופקודות בסיסיות. בשפה זו, מפתחים אפליקציות פשוטות ובסיסיות.

CSS – שפת אינטרנט המשמשת לעיצוב. בשפה זו, נקבעים פונטים, סגנונות, ועיצוב הדף. שפה זו, משתלבת בתוך שפת HTML.

תוספי JS  וBOOTSTARP– לשפות HTML, וCSS, יש יכולות מוגבלות. לכן, יש צורך להוסיף אל האתר תוספים שונים. BOOTSTARP, זוהי ספריית קבצים של תוספים עיצוביים. ספריה זו, מכילה גם תפריטים שונים. תוספי JS, הינם תוספים אשר נכתבו בשפת ג'אווה סקריפט. כיצד מחברים את התוספים אל האתר? במהלך הקורס, לומדים כיצד להכניס את התוספים לתוך קובץ שפת התכנות.

הקדמה לוורדפרס – לימוד הקמת אתר בשרת

מערכת וורדפרס, הינה מערכת המתבססת על קוד פתוח. כדי לבנות אתר במערכת וורדפרס, יש לשכור שטח אכסון בשרת, ולהתקין על השרת את מערכת הוורדפרס. בחלק מהשרתים, יש את תוכנת הוורדפרס מותקנת, ביחד עם תוכנות נוספות לבניית אתרים. כהקדמה ללימוד השימוש במערכת וורדפרס, מלמדים המרצים של מנטור, כיצד לרכוש שטח אכסון בשרת, וכיצד להתקין את מערכת וורדפרס על השרת.

לימוד בניית אתר במערכת וורדפרס

בקורס בניית אתרים של מנטור, מלמדים המרצים כעצד בונים אתר בוורדפרס. כיצד רוכשים דומיין, וכיצד מחברים את הדומיין, ופותחים עמודים.

עבודה עם תוספים – בתוכנת הוורדפרס, ישנם אפשרויות בסיסיות פשוטות. אבל, הייחודיות של הוורדפרס, היא התוספים. ישנם עשרות אלפי תוספי וורדפרס, הניתנים להתקנה בהליך פשוט. איך מתקינים וורדפרס? מרצי מנטור, ילמדו אתכם היכן למצוא את תוספי וורדפרס, כיצד מוצאים תוספים לפי הקטגוריות, וכיצד להתקין את התוספים. ישנם תוספי וורדפרס חשובים מאוד, שהאתר יהיה חסר אם לא יותקנו. המרצים, יסבירו לכם על כל תוסף חשוב, וילמדו אתכם כיצד לעבוד עם התוספים.

תבניות וורדפרס – מפתחי וורדפרס רבים, עובדים עם תבניות וורדפרס. על התבנית הם מלבישים תוספים, ומשנים מעט את הקוד העיצובי. מרצי הקורס, ילמדו אתכם כיצד לעבוד עם תבניות וורדפרס, וכיצד לשנות בהם קוד.

איך עושים קידום אורגני במהלך בניית האתר?

השלב הטוב ביותר לקידום אורגני של אתר, הוא במהלך הבנייה. כאשר כותבים את הקוד של האתר, שמים בראש האתר תגים מיוחדים, עם מילות המפתח המרכזיות של האתר. כדי לקדם כל דף ודף, יש להתקין תוספי וורדפרס, של SEO. המרצים בקורס, ילמדו כיצד משלבים את מילות הפתח בקוד של האתר, וכיצד עובדים עם תוספי SEO.

התאמת האתר למובייל

אי אפשר ללמוד קורס וורדפרס, מבלי ללמוד כיצד להתאים את האתר שנבנה, למובייל. בחלק מהקורס, ילמדו המרצים על תוספי וורדפרס מיוחדים שמתאימים את האתר למובייל, וכיצד משתמשים בהם.

שיעורי תרגול במהלך הקורס

קורס בניית אתרי וורדפרס, כולל שעות תרגול נוספות. מכללת מנטור, מעסיקה מתרגלים מקצועיים, אשר יושבים עם התלמידים בשעות תרגול מיוחדות, ומסייעים להם לתרגל את החומר הנלמד בפרויקטים שונים. גם השיעורים עצמם כוללים פרק זמן של תרגול החומר בכיתה.