מה כולל הליך הגשת פטנטים בישראל?

הגשת פטנטים

אם יש משהו שאנחנו יכולים להיות גאים בו בישראל זה ללא ספק המוח היהודי. המוח היהודי סיפק לנו המצאות מרחיקות לכת אשר התפרסמו בגאוניות שבהן בכל רחבי העולם. די אם נזכיר את הטפטפות, את כיפת ברזל או אפילו את וויז בכדי להבין עד כמה אנחנו יכולים להיות גאים בממציאים כחול לבן. אין ספק כי מאחורי כל ההמצאות הללו עומדות חברות עסקיות המרוויחות סכומים עצומים מן ההמצאה ואשר בונות מערכים שלמים סביב ההמצאות הללו. אך בכדי להבטיח כי ההמצאה תהיה מוגנת ולא תועתק על ידי חברה אחרת היא חייבת להירשם כפטנט. אתם חייבים להבין כי פטנט הוא הכרחי להגנה על החברה וזוהי נקודה שאתם צריכים לקחת בחשבון. עליכם לדעת כי לא חברה אחת ולא שתיים הגישו מסמכי פטנט לא מלאים ולא יקבלו הגנה מלאה מן החוק ועל כן חברות אחרות העתיקו את ההמצאה וגרמו לבעיה חמורה לחברה.

מה ההיגיון הכלכלי מאחורי הפטנט?

לכאורה שוק חופשי כמו מדינת ישראל או כמו ארצות הברית לא היה צריך לאפשר את הנושא של פטנטים. העניין או שאי אפשר להתעלם מהעובדה כי פטנט חוסם תחרות ומעלה מחירים לצרכן מכיוון שיש מונופול שבאמצעותו רק חברה אחת פעילה בשוק. אך אם מסתכלים לעומק מגלים כי פטנטים למעשה מתמרצים חברות להשקיע במחקר ופיתוח והם אחד המונעים הגדולים ביותר לכלכלה העולמית. אם לא הייתה את ההגנה של הפטנטים אזי לא היו המצאות חדשות וזאת עקב העובדה כי כל המצאה כזאת דורשת השקעה כספית עצומה. על כן ניתן לומר כי הגשת פטנטים בישראל ובעולם הכרחית לכלכלה העולמית.

פנו אל עו"ד המתמחה ברישום פטנטים

שימו לב אתם חייבים להבין כי ישנן חברות ענק המעסיקות גדודים של מומחים בכדי למצוא פרצות בפטנטים ובכדי להעתיק את הפטנט מבלי להעביר את החוק. על כן אתם צריכים לעשות הכול בכדי שהפטנט יירשם בצורה הטובה ביותר ושלא יהיו בו בעיות. לצורך כך מומלץ לכם לפנות אל עו"ד המתמחה ברישום פטנטים וכך להבטיח את ההגנה המקיפה ביותר.