מי הוא מתכנן פרישה ולמה אתם חייבים אותו?

מתכנן פרישה

מרבית האנשים, מדמיינים את תקופת הפרישה שלהם בצורה הרבה "ורודה" מאשר מה שהיא באמת. בין אם זה בהשפעת הקולנוע והטלוויזיה, ובין אם זה מתוך רצון להגשים חלומות שונים שהם לא הצליחו להגשים במהלך השנים, כשהיו עסוקים בעבודה ובגידול משפחה.

יש אנשים שמדמיינים שברגע בו הם יפרשו מהעבודה, יתחילו לנסוע ולטייל בעולם, לאכול במסעדות יוקרתיות, ירכשו רכב מפואר או יקנו דירה גדולה. כל אחד מהדברים האלה עולה לא מעט כסף ודורש כמובן תכנון מראש.

מה קורה במציאות

רוב האנשים שיוצאים לפנסיה, באופן טבעי לא מצליחים להגשים את החלומות שחלמו, בין אם זה מסיבות בריאותיות, משפחתיות ובין אם זה בגלל במהלך השנים הם לא הצליחו לחסוך את סכומי הכסף הנדרשים לשם כך.

בעוד שחלק מהסיבות הראשונות לא בהכרח ניתנות לשינוי או ניתן לעשות איתן משהו, הרי שבכל מה שקשור להיבט הכלכלי, כספי,  אנחנו יכולים להשפיע, יש לנו אפשרות לפעול בצורות שונות על מנת להגיע אל הפרישה במצב טוב, ובכך למעשה ליהנות מאפשרויות רבות ומגוונות להגשים את החלומות שלנו.

איך מתכנן פרישה יכול לעזור לנו?

אחד הגורמים שיכולים לעזור לנו לייצר מצב טוב יותר עבורנו בשלב הפנסיה, הוא מתכנן פרישה. מדובר באיש מקצוע עם הבנה כלכלית, פיננסית, אשר יכול לעזור לנו לתכנן בצורה נכונה את הפנסיה שלנו ולמעשה, יכול לעזור לנו להגיע לימי הפנסיה במצב כלכלי הרבה יותר טוב, ממה שהיינו מגיעים בלעדיו.

מתכנן פרישה יכול לקחת את כל הנתונים שעומדים לרשותנו ולבחון כיצד אנחנו יכולים לחסוך כסף בצורה אופטימלית, כך שבסופו של דבר, ביום היציאה לפנסיה, יעמוד לרשותנו סכום כסף משמעותי בו נוכל לעשות שימוש, בין היתר לצורך הגשמת החלומות שלנו.

מעבר לכך, מתכנן פרישה יכול להתייחס לכל התהליך של ניהול הכספים, השקעות ונכסים שלנו, במידה ויש לנו כאלה. הוא יכול לבחון איך כל מה שעומד לרשותנו, יכול לעזור לנו ולשרת אותנו בשלב הפנסיה, גם אם זה אומר שאנחנו נצטרך להשקיע את הכסף במקורות שונים או לוותר על דברים מסוימים.

למי זה יכול להתאים?

בעיקרון אפשר לומר שאיש מקצוע כמו מתכנן פרישה יכול לעזור לכל אחד. הרי כולנו נגיע בשלב מסוים לנקודה בה נפסיק לעבוד ונצא לפנסיה. בין אם מרצון ובין אם לאו. אך יש קבוצות מסוימות של אנשים שזה יכול להשפיע עליהם הרבה יותר.

למשל, אנשים שלא יודעים איך לתכנן את היכולות הפיננסיות שלהם, אנשים שמתמודדים עם מצב כלכלי פחות טוב, ורוצים להגיע רגועים לתקופת הפנסיה, או אנשים שיש להם יכולות כלכליות מוגבלות, ורוצים לנצל אותן בצורה אופטימאלית.

בכל מקרה, חשוב להיעזר בשירותיו, כבר בשלב מוקדם ולא לחכות ליום האחרון של העבודה. כך אפשר להשיג תוצאות הרבה יותר טובות ולצאת לפרישה במצב טוב יותר.