למה כל העולם משתוקק לסיור בותיקן

הסעה לאירוע

יש מקומות בעולם, שלא משנה מאיפה מגיעים ולא משנה לאיזו לאום או דת שייכים, תמיד רוצים להגיע אליהם ולבקר בהם. אנחנו בישראל מכירים את זה מירושלים, אשר מושכת אליה תיירים מכל העולם, בלי קשר לשאלה אם מבחינה דתית או אחרת, יש לה חשיבות עבורם.

איטלקים ובפרט תושבי רומא, מכירים את זה כמובן מהוותיקן. המדינה הקטנה אשר נמצאת בלב רומא, היא מקור משיכה תיירותי לעשרות אלפי תיירים אשר מבקשים לבקר בה ובפרט מבקשים לבקר בקפלה הסיסטינית, הכנסייה שנמצאת בלב הוותיקן, במתחם ארמון האפיפיור, ושם אפשר לראות מגוון רחב של ציורי קיר אשר צוירו על ידי אמנים איטלקים בתקופת הרנסנס.

מדוע אנשים בוחרים לטוס לוותיקן

אפשר לחלק את הסיבות לכך שהרבה מאוד תיירים מגיעים לוותיקן מדי שנה לשתיים. סיבה ראשונה, מעצם העובדה שמדובר באנשים בעלי אמונה נוצרית קתולית, על זרמיה השונים. עבורם להיות במקום בו האפיפיור חי ומתפלל, זה סוג של חלום שיש להגשים לפחות פעם אחת בחיים.

סיבה שנייה, היא בגלל שמדובר באחד המקומות היפים בעולם מבחינת אומנות, עיצוב, ובכלל מדובר במקום בעל משמעות עצומה לעולם, לא רק מבחינה דתית, אלא הרבה מעבר לכך. לכן אנחנו נמצאים בין התיירים, לא מעט אנשים חילוניים אשר רוצים לראות וליהנות מפסלים, ציורים ופריטי אומנות אחרים.

איך מבקרים בוותיקן

בעיקרון, יש כמה דרכים לעשות זאת. בכל אחת מהן, צריך כמובן להגיע לרומא עצמה, זאת אפשר לעשות בטיסה ישירה מישראל, טיסות כאלו יוצאות מדי יום. אך השאלה היא, כיצד אפשר להגיע ולבקר באתר הוותיקן עצמו.

אופציה אחת, היא לצאת בטיול מאורגן לרומא, טיול שמארגנים מהארץ, עם מסלול קבוע אשר כולל גם ביקור בוותיקן. במקרה כזה, הרי שצוות החברה ידאג לארגן את כל מה שצריך בשביל להיכנס לאתרים בצורה מסודרת ומהירה.

אופציה שנייה היא להשתלב בקבוצה ברומא. כלומר, ניתן לפנות למדריך טיולים מקומי ולעשות איתו סיור בוותיקן או להצטרף לטיול מאורגן דרך משרד ברומא. אז יש לקחת בחשבון שהמדריך לא ידבר עברית אלא אנגלית או איטלקית.

אופציה שלישית היא לנסוע באופן עצמאי. בעיקרון אין מניעה לעשות זאת, מה שכן, צריך לקחת בחשבון שיתכן מאוד שיהיה צורך לעמוד בתור בשביל להיכנס, מה שבקבוצות גדולות ייתכן מאוד שיהיה ניתן להימנע מכך.

איך מטיילים בוותיקן בצורה נכונה

מי שבוחר לערוך סיור בוותיקן באופן עצמאי, צריך לקרוא קודם לכן על המקום, ללמוד בדיוק איפה הוא יכול לסייר ואיפה לא, מה אסור להחמיץ ועל מה אפשר לוותר, וחשוב לא פחות, כיצד להתנהג במקום. בכל זאת מדובר במקום בעל משמעויות ואי אפשר להתנהג בו כמו בכל מקום אחר. רצוי גם לבדוק את תנאי מזג האוויר, על מנת לבקר במועד נוח.