שלושה יתרונות של רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

העולם הה הוא עולם לא קל. עולם בו רבים מאיתנו צריכים להתמודד בכל יום עם אינטרקציה בין אישית, חוויות ורצונות של אחרים וכל מה שהופך אותנו למעשה, לבני אדם מין המניין. כאשר ילדים מתקשים בפיתוח של יכולות מסוימות, בין אם אלו יכולות גופניות, חברתיות, רגשיות, אנחנו עלולים לחשוב שאולי אין מה לעשות, אבל האמת היא שיש בהחלט מה לעשות בנושא.

אנחנו יודעים היום להגיד כי האינטרקציה עם בעלי חיים יכולה להיות משמעותית עבור ילד באופן כזה שזו מאפשרת לו להתפתח, לגדול ולצמוח ולשנות מדרכיו בצורה ידידותית ומכבדת. היכרות עם בעל חיים מקנה לילד יכולות שונות כמו מוטוריקה עדינה, יכולות רגשיות, קוגנטיביות וכל מה שהוא צריך לסגל לעצמו כדי להתמודד עם העולם.

למה דווקא רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית בניגוד לעבודה וטיפול בבעלי חיים היא לא רק עבודה עם בעל החיים, אלא היא עבודה של הקניית שליטה עבור הילד. הילד לומד לא רק להיות בקשר עם בעל החיים כי אם להיות בקשר גם עם עצמו. לכן, אנחנו מאמינים כי בחירה בדרך של רכיבה טיפולית היא בעלת שלושה יתרונות מרכזיים:

1. הילד לומד מיומנות חדשה:  הילד לומד, תוך כדי רכיבה טיפולית, לשלוט על בעל חיים אחר, אולי בעל חיים שהוא לא מכיר, באופן כזה שיאפשר לו לחוש ביטחון ותחושת הצלחה. אותה תחושת הצלחה תורמת לביטחון העצמי מה שגם מעלה את היכולת שלו להסתדר חברתית בסיטואציות שונות.

2. הילד נמצא בקשר עם מטפל:  כאשר יש מטפל מלווה, מדריך של רכיבה טיפולית שעבר את כל ההכשרות הנדרשות, הוא יכול לתת את המענה הרגשי לו הילד זקוק. הוא יכול להכווין את הילד באופן כזה שנראה כאילו 'סמוי מין העין' באצטלה של טיפול בבעל החיים, כאשר לכל אורך הדרך מי שעובר את הטיפול הוא הילד עצמו.

3. הילד נמצא בקשר עם בעל חיים :  תהליך של רכיבה טיפולית הוא תהליך בו הילד לומד להתייחס לבעל חיים אחר. הוא לומד להאכיל אותו, לומד לטפל בו ולראות את הצרכים שלו. מה שמאפשר לילד לא רק לצאת מאיזור הנוחות שלו כי אם להתייחס לבעל חיים נוסף הנמצא בתמונה. מה שכמובן מגביר אצל הילד את תחושת האחריות שיכולה לסייע לו רבות בעתיד.

מדובר על תהליך וחוויה נעימה

רכיבה טיפולית בניגוד לעבודה הנעשית בחדר היא חוויה קרובה לטבע. זו חוויה בה הילד נמצא בחוץ, מחוץ לגבולות שלו, מחוץ לגבולות החברתיים אליהם היה רגיל עד אותו רגע. הדבר מאפשר לילד לבחון את עצמו ובעיקר, מאפשר לו לצאת מהחיים המוכרים ואולי הלחוצים יותר בהם הוא חי.

אנחנו, כאן ב- LD Training  כבר מתרגשים להכיר אתכם ולעבור ביחד תהליך משמעותי עבור כולנו.