סדנאות פיתוח מנהלים מומלצות

סדנאות פיתוח מנהלים

אחת הדרכים באמצעותן מנסים מקומות עבודה לקדם עובדים ולפתח מנהלים, הן באמצעות סדנאות פיתוח מנהלים. סדנאות אלו, לעיתים מפותחות על ידי המקום עצמו ולעיתים הן מיובאות מבחוץ או לחילופין, אותם עובדים אשר מיועדים להיות מנהלים, נשלחים לסדנאות שנערכות במקומות אחרים.

>>> פרטים נוספים באתר http://sagol-lectures.co.il

הרעיון של סדנאות פיתוח מנהלים הוא מאוד פשוט, מדובר על סדנאות במטרתן לומדים העובדים שמגיעים אליהן, כיצד להתנהל בתור מנהלים, כיצד להתנהל בתור אנשים שאמורים להיות אחראים גם על פרויקטים וגם על עובדים, כיצד הם יכולים לבסס תהליך שלם תוך כדי כך שהם אמורים לשים לב לכל פרט ופרט מצד אחד, ומצד שני להסתכל על התמונה הגדולה, התמונה כולה.

צריך להבין, המשמעות של סדנאות פיתוח מנהלים היא מאוד חשובה, מאחר ועובדים באופן רגיל, כללי, אינם יודעים בהכרח מה אמור לעשות מנהל, הם רואים אותו קודם לכן מבחוץ, מהצד, כאשר הוא מנהל שלהם, והם לא בהכרח רואים את סך כל העבודה שלו, מה זה אומר, כיצד זה מתנהל.

כעת כשאותו עובד הופך להיות מנהל, הוא צריך לקבל כלים שונים, הוא צריך לעבוד עם כלים אחרים, וזה אמור להעניק לו את מה שהוא צריך בשביל להיות מנהל אשר מסוגל לפקח על עובדים, לנהל תהליכים, לנהל תקציב, לעמוד בלוח זמנים, לבצע מספר פרויקטים בו זמנית, ועוד.

במסגרת הסדנאות מקבלים את כל הידע הנדרש, הן מפי מנהלים מקצועיים ומנוסים והן מפי אנשי מקצוע עם ידע תיאורטי ומעשי בכל התחום של ניהול, פיקוח, בקרה וכדומה. אפשר לחלק את הסדנאות לשתיים, יש סדנאות שקשורות אך ורק לתחום של ניהול באופן כללי, ויש סדנאות שמתייחסות ספציפית לכל מה שקשור לתחום של ניהול עובדים ופרויקטים באופן כללי. העסק מן הסתם ירצה שהעובד יעבור את שתי הסדנאות, אם זה אפשרי.

לפני סיום נדגיש, מדובר על סדנאות קצרות, אף על פי שאנחנו יכולים למצוא בחברות מסוימות סדנאות פנימיות ארוכות, מתוך כוונה להכשיר עתודה של מנהלים ברמה מסוימת וכאלה שיוכלו להתקדם עם הזמן בתפקידי הניהול השונים שנמצאים בחברה.