מה זה שיטת nlp

מה זה שיטת nlp

סביר להניח שגם אתם נתקלתם במונח NLP ישראל ובשיטת הטיפול הזאת. בין אם זה דרך אנשים שעברו אותה או אנשים שמטפלים בה, בין אם זה דרך כתבות שונות בתקשורת או באופנים אחרים. ייתכן מאוד שגם אתם תוהים מה זו השיטה הזאת וכיצד ניתן להשתמש בה בשביל לשנות הרגלים שונים בחיים או במילים אחרות, כיצד אפשר להיות מטופלים על ידה.

שיטת NLP היא שיטת טיפול אשר שמה לה למטרה לשנות דרכי חשיבה באמצעות שינוי שאנחנו עושים בשימוש בשפה. כידוע, אנחנו משתמשים באוצר מילים מסוים או בהבעות ומימקות שונות, אשר מבטאות צורת חשיבה מסוימת. אנחנו נוטים לחשוב שיש הפרדה בין השניים, במובן הזה שהשפה שלנו איננה קשורה לאופן בו אנחנו חושבים או מדברים, אך זה לא נכון, דבר משפיע על דבר.

כשאנחנו מדברים בצורה שלילית, אנחנו גם מתנהלים וחושבים בצורה כזו, אם אנחנו מדברים באופן חיובי ומתבטאים כך גם בצורה גופנית, אזי שאנחנו גם יוצרים דבר חיובי, אנחנו חושבים באופן חיובי ובמילים אחרות, אנחנו הרבה יותר ממוקדים להצליח. לכן השינוי הזה הוא מהותי במקרים רבות.

כיצד שיטת NLP יכולה לעזור לנו

כאמור, השיטה שמה לה למטרה לשנות את דרכי החשיבה שלנו באמצעות שינוי באופן בו אנחנו משתמשים בשפה. עכשיו העניין הוא, שהשיטה לוקחת אותנו מעולם של שימוש בשפה בצורה מסוימת לעולם בשימוש בשפה אחרת. אנחנו עושים את זה דרך עבודה ישירה מול המטפל אשר גם עובד איתנו על נקודות תורפה מסוימות, למשל, אם אנחנו צריכים להתמודד עם פחדים בעמידה מול קהל, אז הוא יעשה זאת, אם אנחנו מתקשים במערכות יחסים, אז הוא ילמד אותנו כיצד לשנות את הדרך בה אנחנו משתמשים בשפה בשביל לשנות צורת חשיבה.

אנחנו צריכים לזכור, השפה משפיעה על הכל, גם על צורת ההתנהגות שלנו. היא משפיעה גם על האופן בו אנחנו חושבים וכן על האופן בו אנחנו מתנהגים.

לפני סיום חשוב להדגיש, הטיפול יכול להצליח רק אם אנחנו מסורים אליו ורק אם אנחנו עובדים עם המטפלים הנכונים.