איך מתקנים ציבוריים שינו את אורח חיינו?

הדבר אותו כל ילד לומד בשיעור ביולוגיה הוא שגם אנשים הם למעשה חיות. אמנם קשה להבין את זה ברגע הראשון אבל תוך זמן קצר כל אחד יודע כי גם אנשים, בדומה לבעלי חיים אחרים הזקוקים לאינטרקציה, גם הם צריכים אינטרקציה עם אנשים כמותם.

התהליך אותו בני האדם עברו מהמערות של האדם הקדמון בג'ונגל ועד לחיי העיר הסואנים שם אותם במקום מורכב. מצד אחד אנחנו יכולים להינות משפע שלא ידענו כמותו. בין אם זה על ידי הזמנה של כל אוכל שנרצה בעזרת הטלפון ובין אם זה שירותי רפואה מתקדמים, אותם האדם הקדמון ממש לא הכיר.

אבל, אנחנו גם סובלים. המגע שלנו עם הטבע הצטמצם בצורה משמעותית. הקשר שלנו לאדמה נפגע וכל זה מביא אותנו לרגע בו עלינו לחשוב מחדש איך אנחנו יכולים ליהנות מאלמנטים של מרחב משותף בלי לאבד מהיתרונות של העולם החדש.

בדיוק בשביל זה, יש להשקיע במרחב הציבורי בצורה טובה דיה.

על מתקני משחקים לגנים ציבוריים

כמעט בכל עיר המכבדת את עצמה יש מרחבים ירוקים לרווחת התושבים. אם זה פארק הירקון בתל אביב ואם זה פארק סקר בירושלים. על מנת שנוכל לנצל את המרחבים הללו בצורה הטובה ביותר לא מספיק רק ליצור 'ריאה ירוקה' בלב העיר. יש להשקיע גם במה שנקרא מתקני משחקים לגנים ציבוריים.

כאשר אנחנו מדברים על מתקני משחקים לגנים ציבוריים אנחנו מדברים למעשה על שני סוגים של מתקנים:

1. מתקני משחקים לגנים ציבוריים המיועדים לילדים: כאלו המלמדים את הילדים על היכולות שלהם. מקום בו הילדים יכולים להוציא אנרגיה, לפתח את הגוף, לתת להם מקום להיות ילדים על ידי גלישה מסחררת במגלשה או ריחוף בנדנדה.

2. מתקני משחקים לגנים ציבוריים המיועדים למבוגרים: כאן אנחנו מדברים על אחד הטרנדים המוכרים בציבוריות הישראלית, אלו המתקנים המאפשרים גם לאלו שלא עשו מנוי לחדר כושר לשמור על כושר ועל אורח חיים בריא.

אמנם זה רק נדמה כי מדובר על מתקני משחקים לגנים ציבוריים השונים באופיים, אבל האמת היא שזה לא ממש נכון. בשני המקרים אנחנו רוצים לשמור על אורח החיים של התושבים בעיר או בשכונה שלנו. על ידי יצירה של מתקנים לגנים ציבוריים שיאפשרו אינטרקציה בין אישית, הזדמנות לקיום אורח חיים בריא וספורטיבי, יציאה החוצה, לאוויר הפתוח ועוד.

אנחנו, כאן ב- מתקן גן מתמחים בכל מה שקשור ליצירה של מתקנים לגנים ציבוריים. אנחנו מאמינים ביצירה של מרחב משותף על ידי בניה של מתקנים העומדים לרשות הכלל. אצלנו בחברה אנחנו מקפידים על יצירה של מתקנים בטיחותיים העומדים בכל התקנות. זאת על מנת להבטיח כמובן הנאה צרופה מהמתקנים ולא חלילה להביא לפציעה של מי מהתושבים.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר.