עורך דין תאונות דרכים

תאונות דרכים קורות כל העת וברבות  מהן יש נפגעים. בחמורות שבהן נגרמות פציעות שגורמות לנכויות, ובקשות ביותר, אף לאבדות בנפש. תאונות דרכים עם נפגעים מחייבות התערבות משטרתית וחוקר המשטרה מכין דו"ח  המתאר את נסיבות התאונה. דו"ח זה חיוני, חשוב מאוד ויכול להוות מסמך חשוב בעת בהתדיינות משפטית אפשרית בעתיד. בכל מקרה, כל נפגע תאונת דרכים מכל סוג שהוא מבוטח מכורח החוק. רבים מבוטחים באמצעות פוליסות הביטוח לרכב, ובמקרים של תאונת דרכים,  אחת מחברות הביטוח המבטחות את הרכבים המעורבים בתאונה או שתיהן יחד אחראיות לפצות את הנפגעים. במקרים בהם אין ביטוח אזי ניתן להגיש תביעה לאבנ"ר (איגוד ביטוח נפגעי רכב). 

הבעיות  מתחילות כאשר הנפגע חושב שנגרם לו עוול והוא לא קבל את מלוא  הפיצוי המגיע לו, או שתביעתו נדחית מסיבות שונות. במקרה כזה ובמקרים אחרים נוספים, ניתן לתבוע את חברות  הביטוח ומומלץ מאוד להיעזר בעורך דין מנוסה בתחום. כדאי לקבל ייעוץ מעורך הדין כבר בשלבים הראשונים של התביעה או אפילו מיד לאחר התאונה הקשה. כל נפגע תאונות דרכים חייב לקבל טיפול רפואי מתאים. הוא צריך לשמור את  המסמכים הרפואיים הללו, ואחרים נוספים, הנוגעים לתאונה המוגשים לו בהמשך הדרך. במקרים בהם נדרשות הוצאות שיקום, שכירת מטפלים, ציוד עזר ועוד כדאי לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים. אלו יוצגו בית המשפט ויהיו קבילים על ידי השופטים. כדאי מאוד לצלם את  מקום התאונה ולגבות עדויות מאחרים שראו אותה.

עורך דין  המקבל את התיק לידו ינהל את ענייני הלקוח וייעץ לו, בין  היתר, שלא לשוחח עם נציג חברות הביטוח בלעדיו. הוא ישקול את  מידת הכדאיות בהגשת תביעה, ובמידה וכן, את סכום התביעה. ייעץ לו שלא להמתין להתיישנות המקרה ולהגיש תביעה במועד ועוד.  הוא ייצג את בא כוחו אל מול עורכי הדין של הנתבעים. הוא מכיר את אורחות בית המשפט והתנהלותו, ימצא פסיקות תקדימיות, יחקור עדים, יציג את  מסמכיו וידרוש את הפיצוי הכספי המגיע לדעתו. עורך דין תאונות דרכים יכולות לארוך שנים רבות. במקרים רבים, ינסה עורך הדין להשיג תשלומי מקדמות ללקוחות.

 

מאמר אורח מאת עו"ד אמיר קרן המתמחה בדיני ביטוח, נזיקין, תאונות דרכים, נוטריון בפתח תקווה.