סוגים שונים של מלגות לימודים!

אם אתם מתכוונים להתחיל בקרוב לימודים, בין אם לימודי תואר ראשון , לימודי הנדסאים ועוד, חשוב שתדעו כי אם במידה אין לכם את הדרך לממן את שנת הלימוד, תמיד תוכלו באמצעות מלגות לימודים להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי!

אבל מהי בכלל מלגת לימודים? מהם הסוגים השונים? ומה עושים כאשר לא מקבלים מלגה? הכל בהמשך!

אז מהי מלגת לימודים?

מלגת לימודים היא מענק כספי המוענק לסטודנטים על ידי מוסדות שונים וארגונים בשיתוף של משרד החינוך שנועדה על מנת שהם יוכלו לפתח את המיומנויות שלהם, כמו גם שהיא נועדה גם כדי לממן את שנת הלימודים וגם כדי שהסטודנט יוכל לממן את חייו ואת הקיום שלו בשנת הלימודים.

כיום למלגה ניתנת בעיקר בשל שלל עובדות ומעשים שמבצע הסטודנט והיא ניתנת על פי קריטריונים שנחשבים חשובים עבוד המוסד שמקנה את המלגה.

אז מהן סוגי המלגות שיש בארץ?

כיום ישנן כמה וכמה סוגי מלגות שניתנות משלל ארגונים, מוסדות, עמותות ועוד, כאשר בין סוגי המלגות ישנן מלגות על רקע מצב סוציואקונומי  והן מלגות אשר מתבססות על היכולות הכלכליות של הסטודנט כמו גם על המצב הכלכלי של הורי הסטודנט והיכולות לסייע לו להתקיים וללמוד, כאשר מלגות מסוג זה הן בדרך כלל כאלה שניתנות בהתאם לפעילות החברתית שמבצע הסטודנט, כמו למשל מלגה שניתנת על רקע מוצא שמחייבת את הסטודנט להתנדב בתחום. כיום ישנן שלל מלגות כמו פר"ח המפורסם ועוד.

בנוסף לשתי מלגות, אלה קיימות כיום גם מלגות הצטיינות שמתאימות לתלמידים שיש להם את הנתונים הגבוהים ביותר כמו גם ממוצא בגרויות ופסיכומטרי גבוה, וישנן מלגות אשר ניתנות לחיילים משוחררים עד 5 שנים מתום הגיוס, תוך שישנה עדיפות בהענקת מלגות מסוג זה ללוחמים קצינים וחיילים בודדים.

ומה עושים כאשר לא מקבלים מלגה?

במקרה כזה חשוב לבדוק איזה תכניות ישנן למימון שנת לימוד. כיום בנקים מסחריים כמו חברות חוץ בנקאיות יכולות לאפשר לסטודנטים הלוואות מסוגים שונים, כאשר הלוואות לסטודנטים נחשבות בעלות תנאים טובים ועם ריביות נמוכות.